Dołącz do akcji „Misie Ratownisie”- Podziel się pluszakiem!

Wraz z akcją ,,Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka” ruszamy z kolejną akcją „Misie Ratownisie”, która będzie trwać do połowy lutego.

Miś ratowniś w świadomości dziecka uosabia domowe ciepło, bezpieczeństwo, czułą i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w wyniku np. nieszczęśliwego wypadku. Dlatego w sytuacjach, kiedy potrzebne jest znalezienie zastępczego źródła oparcia, skupienie / odwrócenie uwagi czy nawiązaniu kontaktu z dzieckiem pluszak może okazać się bardzo użyteczny!

Jeśli ktoś posiada PLUSZAKI (używane, nowe, czyste, nie zniszczone) może je przekazać służbom ratunkowym. Pluszaki trafią do dzieci poszkodowanych w wypadkach. Czasami wystarczy jedna mała maskotka, aby odwrócić uwagę dziecka od zaistniałej, nie raz krytycznej sytuacji.

Osoby chętne, które chcą wesprzeć akcję, prosimy dostarczyć pluszaki do remiza OSP Stare Siołkowice – każdy piątek w godz. 18:00 – 19:00. Zbiórka potrwa do 02.02.2020 r. Misie zbierała cała Polska! Dziękujemy!

 

Dodaj komentarz