Podsumowanie akcji „Misie Ratownisie” [ZDJĘCIA]

Mają ukoić nerwy, odwrócić uwagę od wypadku i dać trochę pluszowej miłości. To główne zadania maskotek zbieranych przez druhów z OSP Stare Siołkowice w ramach ogólnopolskiej akcji „Misie Ratownisie”.

Część pluszaków ze zbiórki została przekazana w grudniu naszym przyjaciołom z OSP GRODZISKO, dziś natomiast kolejna góra pluszowych maskotek została przekazana uczniom Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu – jednym z wielu zarejestrowanych punktów zbiórki maskotek. W sumie zebrano ok. 1 200 maskotek, które trafią do rąk dzieci będących świadkami bądź uczestnikami wypadków lub pożarów.

– Nasz woź strażacki był po brzegi wypchany pluszakami, a zbieraliśmy je od początku listopada, więc było ich naprawdę sporo – mówią strażacy. – To dzięki hojności naszym mieszkańców udało się zebrać takie ogromnie ilości  – podkreśla dh Marcin Cyrys, koordynator akcji. Bardzo spore ilości, bo część pluszaków ze względu na brak miejsca w naszej jednostce przetrzymywana była także na domowym zapleczu dh Marcina. 

Misie niezbędne podczas akcji. Pluszaki trafią do strażaków i ratowników

Pluszaki mogą być towarzyszem dzieci podczas wspólnych zabaw, ale nie tylko. Są one również niezbędne w traumatycznych chwilach. Dlatego w ramach akcji "Misie Ratownisie" zbierano maskotki także w Opolu. Zabawki trafią teraz do ratowników medycznych oraz strażaków.Dla #KurierOpolski Maciej Krzemiński.#tvp3opole

Opublikowany przez TVP3 Opole Piątek, 31 stycznia 2020

Składamy serdecznie podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Dziękujemy!  Zbierajcie pluszaki  – z całą pewnością i tym roku wystartujemy ze zbiórką!  

Dodaj komentarz