Zbieramy na nowy samochód. Pomożecie?

SZANOWNI PAŃSTWO
Z kim w naszym społeczeństwie kojarzy się strażak-ochotnik? Z poczuciem bezpieczeństwa, chęcią pomocy, radością czerpaną z ochrony życia i mienia innych ludzi – tacy właśnie chcemy być… …być kimś, na kim można polegać i komu można ufać.

 

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Siołkowicach, która należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, funkcjonuje nieprzerwanie od ponad 135 lat.

W tym czasie nasi strażacy brali udział w akcjach pożarniczych i przeciwpowodziowych, w wypadkach i miejscowych zagrożeniach, sytuacjach, gdy zagrożone było życie i mienie. Każdorazowo ochotnicy narażają swoje zdrowie, by pomagać innym, działając w myśl zasady: „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

Działania, jakie podejmujemy łączą się jednak z potrzebami finansowymi… W bieżącym roku planujemy zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Obecny samochód, 42-letni Mercedes-Benz, nie spełnia obecnych standardów pożarniczych.

Koszt nowego samochodu to ponad 800 tys. zł. Za pośrednictwem Komendanta Powiatowego i Komendanta Wojewódzkiego otrzymaliśmy z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej dotacje celową w wysokości 310 tys. zł. Wsparcie zagwarantowała nam również Gmina Popielów, z którą musimy zebrać około 500 tys. zł.

W związku z powyższym zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich o pomoc w przekazaniu chociaż części potrzebnej kwoty do sfinalizowania zakupu samochodu i przekazaniu darowizny na ten cel na numer konta bankowego:

OSP Stare Siołkowice
PL 11 1050 1504 1000 0090 3098 5734
z dopiskiem: „Darowizna na nowy samochód”.
Kod SWIFT ING Banku Śląskiego: INGBPLPW

Pozostałą kwotę postaramy się zebrać z darowizn członków oraz środków własnych, tak by w 135 rocznice powstania OSP Stare Siołkowice można było uroczyście poświęcić i przekazać nowy samochód. Liczymy na nasz wspólny sukces w pozyskaniu samochodu, tak by z bezinteresowną pomocą i oddaniem naszych druhów przez te wszystkie lata działania dla bezpieczeństwa naszych i okolicznych mieszkańców, jeszcze w większym stopniu zwiększyć skuteczność naszych działań i naszej strażackiej służby dla dobra ogółu.

Pomaganie innym leży w naszej naturze, więc kiedy my potrzebujemy pomocy, zwracamy się do Państwa, jako do naszych przyjaciół. Dziękujemy za każdą możliwą pomoc i wsparcie.


Zarząd OSP Stare Siołkowice:

Prezes: Andreas Pampuch    Naczelnik: Krystian Jonienc    Skarbnik: Łukasz Kupczyk

 

 

Dodaj komentarz