Wielki finał akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”! Lawina prezentów!

Na wieki finał III edycji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka” do remizy OSP Stare Siołkowice z licznymi prezentami przybyli strażacy  jednostek OSP Domecko i OSP Dobrzeń Mały. Akcja organizowana jest po raz trzeci i z roku na rok przybywa chętnych, którzy wspierają tę dobroczynną inicjatywę rzec chorych dzieci. Moc zgromadzonych podarunków przerosła nasze oczekiwania.

Kulminacja akcji rozpoczęła się już dziś rano – delegacja naszych druhów zrzeszonych w OSP GRS Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce odebrała z siołkowickiej  podstawówki oraz przedszkola przygotowane rzeczy. Dużą frajdę sprawiło maluchom pakownie zgromadzonych prezentów do mikołajkowego wora – taki prezent od przedszkolaka dla Św. Mikołaja. Rolę zastępcy Mikołaja objęła nasza mikołajkowa Mirela. Do akcji w tym roku po raz pierwszy zaangażowało się również przedszkole z Chróścic

 

– Oprócz zabawek dostarczonych w trakcie trwania akcji zorganizowaliśmy jeszcze zbiórkę podczas zabawy andrzejkowej w której zamiast tradycyjnego walczyka czekoladowego zbieraliśmy pieniądze za które kupiliśmy artykuły szkolne, zabawki i inne rzeczy – mówią strażacy OSP Dobrzeń Mały.

Z rąk druha Marcina Cyrys, który jest inicjatorem akcji w naszej jednostce oraz koordynatorem na szczeblu wojewódzkim, wszyscy zebrani otrzymali dyplom z podziękowaniem za pomoc i wsparcie.

Pakowanie prezentów jeszcze trwa  (i zapewne potrwa jeszcze jutro, ze względu na dużą ilość), ale my już chcemy Wam wszystkim podziękować za tak liczne zaangażowanie w akcję. Dziękujemy za każdy Wasz najmniejszy wkład! Razem możemy więcej! 

Jeszcze przed świętami prezenty trafią do dzieci na oddziałach onkologii w całej Polsce. Będziemy Was informować na bieżąco.

 

Dodaj komentarz