Młodzi Strażacy w akcji – praktyczne zajęcia z udzielania pomocy przy załamaniu lodowym!

W sobotę odbyły się  zajęcia w ramach Akademii Młodego Strażaka OSP Stare Siołkowice. Tematem spotkania było udzielanie pierwszej pomocy osobom, pod którymi załamał się lód.

Na początku spotkania młodzi uczestnicy Akademii mieli okazję zapoznać się z technikami ratowania poszkodowanych, które zostały przedstawione przez druha Andreasa Pampucha. Była to niezwykle pouczająca część, gdzie zdobywana wiedza praktyczna była kluczowa.

W drugiej części zajęć przenieśliśmy się na rozlewisko pokryte lodem, gdzie uczestnicy mieli okazję przetestować zdobytą teorię w praktyce. Najwięcej frajdy sprawiało wyciąganie poszkodowanych za pomocą liny.

W przerwie między ćwiczeniami wszyscy mogli odpocząć przy gorącej herbacie i cieszyć się świetną zabawą.

W tym roku warunki pogodowe sprzyjały przeprowadzeniu tego typu działań. Nie zawsze mamy dostęp do takiego rodzaju rozlewisk – mówi druh Andreas.

Jeśli ktoś przegapił zajęcia, nie ma powodu do zmartwień! Zawsze można dołączyć do nas i być częścią Akademii Młodego Strażaka. Zachęcamy do udziału i nauki, bo bezpieczeństwo zaczyna się od wiedzy i umiejętności.

Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach! 🚒👨‍🚒👩‍🚒

Dodaj komentarz

Wybrane dla Ciebie

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na używanie plików cookie. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close