Wystartowała Akademia Młodego Strażaka!

Akademia Młodego Strażaka – Rozpoczęcie Przygody Młodych Strażaków!

Mimo że alarm w siedzibie jednostki OSP Stare Siołkowice nie wezwał dzisiaj nikogo z druhów na służbę, to to było wyjątkowo aktywne przedpołudnie. Grupa opiekunów Akademii Młodego Strażaka gościła dziś grupę dzieci i młodzieży, którzy, podobnie jak oni sami, również pragną pomagać innym i służyć w naszej jednostce.
Na początek wszyscy uczestnicy zatwierdzili swoją obecność, odciskając swoje odciski palców, zobowiązując się do przestrzegania zasad określonych w regulaminie Akademii Młodego Strażaka oraz zapoznali się z pozostałymi uczestnikami grupy. Już na pierwszych zajęciach udało się przekazać kilka istotnych wartości, które powinny charakteryzować dobrego strażaka. Pomimo znacznego zróżnicowania wiekowego grupy, wyraźnie widać było pracę zespołową i wspólną odpowiedzialność za powierzone zadania – to istotne aspekty nie tylko podczas zabawy, ale także podczas akcji ratunkowych.
Dzieci stworzyły plakaty, przedstawiające pracę strażaków, i wyliczyły cechy, jakimi powinien się charakteryzować każdy strażak. Na zakończenie spotkania każdy z Młodych Strażaków wybrał cechę strażaka, nad którą chce pracować do następnego spotkania, a także wymyślił zadanie z nią związane. Młodzi strażacy wrócili do domu w doskonałych nastrojach, gotowi do kolejnych zajęć i spełnienia swoich marzeń z Akademii Młodego Strażaka.
Pragniemy serdecznie podziękować opiekunom grupy, tj. dh Krystianowi Jonienc, dh Andreasowi Pampuch, dh Marcinowi Nawrot oraz dh Rafałowi Slabik, za ich zaangażowanie i dzielenie się własnym doświadczeniem z uczestnikami Akademii, zwłaszcza pani Annie Andrzejewskiej za doskonałą koordynację i innowacyjne prowadzenie zajęć.

🔥 Przegapiłeś pierwsze spotkanie? Nie martw się!
🚒 W każdej chwili można do nas dołączyć i być częścią Akademii Młodego Strażaka! 💪

Dodaj komentarz

Wybrane dla Ciebie

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na używanie plików cookie. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close